Cesta osudu 7

10. ledna 2009 v 18:37 | Anke |  →→Cesta osudu
7. kapitola

"Co myslíš, Itachi?" zeptala se Anke, když seděli spolu s Deidarou a Kisamem nad nějakou mapou. "No nevim kudy půjdou, ale nejspíš po hlavní cestě, hokage jim podle mých zdrojů řekla, že je to mise typu B, takže nebudou moc pozorní." řekl Itachi a znovu se podíval na mapu. "Máš pravdu, nevíš koho poslali?" zeptala se Anke. "Ne nevím, bohužel." odpověděl Itachi. "Takže si to shrneme, ten svitek potřebuješ na co?" promluvil poprvé Deidara. "Na to, abychom mohli tuhle skrýš mohli chránit ještě líp, zjistili jsme, že nás měsíc odposlouchávali dva ninjové a pak se to chystali předat travnaté vesnici, ale věděli příliš, dokonce jak vypadám, tak je Zetsu sežral." řekla Anke. "Takže je napadne, vezmeme ten svitek a vypadneme, musíme to, ale udělat nenápadně, aby nás nikdo neviděl a nemohl o nás posat žádnou zprávu." dořekl za ní Kisame a Anke kývla, pak se konečně všichni rozešli, aby si připravili věci, ale nemuseli spěchat.
"Tak vyrazíme?" zeptal se Kakashi, když se uráčel konečně po hodině přijít, odpovědí mu bylo jen zamručení a tak si pomyslel, dřív, když si stěžovali, jsem je měl radší než teď, jsou hrozný. Nahlas, ale nic neřekl a tak vyrazili na cestu a to ještě netušili, co je čeká. Asi po hodině dorazili na smluvené místo a už tam na ně čekal starý, příjemný pán se svitkem na zádech. "Dobrý den." pozdravili ho všichni a teď už museli jít pěšky. Jsem Tomio Okamura a jsem obchodník." představil se starý pán a podal si prvná ruku s Kakashim. "Těší mě. Já se jmenuji Kakashi Hatake." řekl, pak přišla řada na Naruta. "Naruto Uzumaki." řekl prostě a podal mu také ruku, pak přišla k němu Sakura. "Sakura harunu." řekla stejně jako Naruto a také mu stiskla ruku. Tomio přišel za Kakashim. "Nejsou nějaký divný?" zeptal se Kakashiho a ten přikývl. "Víte, tohle byl dřív čtyřčlenný tým, ale potom, co jeden z nich odešel, nahradila ho jedna dívka, jménem Anke a s tou se stali kamarádi na život a na smrt. Jenže ona pak také zmizela, zmizela k Akatsuki, už je to pět let, ale oni se s tím stále nesmířili a stále jí hledají, jenže ona je njspíš mrtva nebo je jednou ze členů Akatsuki, takže je náš nepřítel." řekl kakashi a podíval se do země. "Aha a vám také chybí?" zeptal se znovu Tomio. "Byla skvělá studentka a všichni říkali, že je skvělá, tkaže ano, chybí mi, ale myslím, že ne tolik jako těmhe dvoum." řekl a podíval se na Naruta a Sakuru. "Aha to je mi líto, já také přišel o manželku, zabili mi jí nějací Akatsuki, ale to už je deset let." řekl a takhle si povídkali celou dobu, než se setmělo a Kakashi rozhodl, že se utáboří. Nikdo nic nenamítal a tak si rozdělali stany. Kakashi si vzal hlídku a všichni ostatní zalezli do stanů. Kakashi sledoval noční oblohu, ale najednou ucítil známou, cizí chakru, jak se přibližuje, ale pak se zastavila a zmizela, bylo to jen asi deset sekund a kakashi se nedokázal ani pořádně vzpamatovat, ale tu chkru znal, byla to chakra Itachiho Uchihi. Co to má znamenat..., že by šli po tom svitku? Zeptal se sám sebe kakashi a podíval se na stan Tomia. No zatím jim nic říkat nebudu, doufám, že jsem se mýlil, protože jsem tam cítil i chkru Anke. Řekl si zase a podíval se mezi stromy, chvíli mu připadalo, že se na něj dívají dvě modré oči, ale když mrkl už byli pryč a tak to nechal být. Spíš přemýšlel o tom, co cítil za chakry.
"Už tam budem?" zeptal se netrpělivě Deidara, když už běželi celý den a začínmalo se stmívat. "Už skoro, tady se utáboříme." řekla nakonec Anke a všichni seskočili z větví. "Je tu dosttek dřeva, takže se sezbíráme a Itachi pak zapálí oheň, já se tu zatím porozhlédnu." řekla Anke a směřovala si to někam pryč. Skákala z větve na větev a čím byla dál od jejich tábora, tím víc cítila tři známé chkry, tu další nikdy neviděla. Jestli jsou to opravdu oni, tak jsem v průšvihu, pomyslela si Anke a najednou zůstala stát a zašeptala: "Ranegan." a její krásné zelené oči se proměnili na modré, hluboké. S nima začala prpátrávat okolí a ještě více se blížila ke svému cíly, schovala se v houští a pak je uviděla. Kakashi seděl na jedné větvi a díval se na nebe a Naruto a Sakura byli ve stanech, uviděla ještě další neznámou osobu, u které usoudila, že je ten obchodník se svitkem. Pak ucítila Itachiho chakru, sakra, doufám, že jí Kakashi také necítil, ale opak byl pravdou, Kakashi se otočil přesně tam, kde byla schovaná a Anke ted yomažitě deaktivovala ranegan a doufala, že se tím neprozradil, ihned po té událost se vypařila zpět do jejich tábora. "Tak co, zjistila jsi něc?" zeptal se jí Itachi, když se vrátila. "Jo je to Kakashi Hatake, Naruto Uzumaki a Sakura Haruno." řekla a sedla si k ohni. "Ale, ale starý tým se sešel." řekl Kisame a usmál se. "Doufám, že si to najednou nerozmyslíš a nezdrhneš s nimi." pokračoval dál s úsměvem Kisame, rád jí provokoval, ale měl jí rád a nechtěl, aby odešla, ale to asi všichni. "Neboj se." řekla anke uštěpačně a radši si rychle postavila stan a tím řekla, že ona mít hlídku nebuden Nakonec to zůstalo Itachimu a tak si všichni zalezli do stanů a Itachi se vyhoupl na jednu z větví, aby se mohl dívat na jasné nebe, bez hediného mráčku, měsíc byl poloviční. Noc je nádherná, pomyslel si a dál sledoval poblykávání hvězd na černé obloze.
*Co znamená slovo přátelé? Zůstávají přátelé navždy spolu? Kdo ví...*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.